درباره خیریه شعف

موسسه خیریه شهید عبدالحمید فتاحیان که اختصاراً “شعف” نامیده می‌شود بنا بر وصیت پدر شهید، مرحوم مغفور حاج اسدالله فتاحیان طهران بنیان‌گزاری شده و با استعانت الهی بنا دارد برای رفع محرومیت معنوی و مادی افراد جامعه تمام تلاش خود را با ایجاد فرایندهای بروز و مبتکرانه و با در نظر داشتن ماموریت‌هایی که بانی خیریه تعیین نموده‌اند بکار گیرد و عملیات اجرایی خویش را مبتنی بر ” گسترش فرهنگ انجام امور خیریه در قالب مسئولیت‌های اجتماعی ” ایفا نماید.

موسسه خیریه شعف (شهید عبدالحمید فتاحیان) در سال ۱۳۹۱ توسط تاسیس شد و در زمینه‌های زیر فعالیت می‌کند:

۱_کمک به نیازمندان در قالب مددکاری

۲_کمک هزینه امور تحصیلی برای نیازمندان نخبه

۳_اعطای وام قرض الحسنه

۴_انجام امور در جهت بسط فرهنگ اسلامی اعم از برگزاری مراسمات مذهبی، چاپ و نشر مطالب فرهنگی مذهبی در حوزه رسانه و کمک به هیئات و کانون‌های فرهنگی مذهبی.

ما رجاء واثق داریم که ازکلیه خدمات فوق حظ و بهره‌ای نیز نصیب واقف (پدر شهید فتاحیان) و فرزند شهیدش که موسسه به نام نامی ایشان مزین می‌باشد، گردد.

کودک کار

اهداف شعف

ماموریت سازمانی ما جذب همیاری نیکوکاران در جهت ارائه وام قرض الحسنه با شرایط مناسب، خدمات درمانی، تامین و تهیه جهیزیه برای نیازمندان
و تامین معیشت نیازمندان و ایتام  در حد توان و بضاعت در جامعه است.

تماس با ما

مجوزهای خیریه شعف

موسسه خیریه شهید عبدالحمید فتاحیان (شعف) با اخذ مجوزهای رسمی و قانونی فعالیت خود را ازسال ۹۵ آغاز نموده است.

الف- گواهی ثبت فعالیت به شماره ثبت ۳۶۷۵۹ از اداره ثبت شرکت‌ها و علائم تجاری

ب- مجوز فعالیت به شماره ۲۹۳۷/۱/۱۰۵۰ از وزارت کشور

مجوز های خیریه شعف

چشم انداز شعف

شعف بر آن است که ضمن گسترش دامنه ارتباطات با نهادهای داخلی و بین المللی از پتانسیل های موجود با اولویت انجام امور به شیوه قرض الحسنه برای اجرای ماموریت‌های خود استفاده کرده و نیز با جذب منابع به چشم‌انداز ذیل در افق ۱۴۰۴ دست پیدا کند: ” ایفای نقش حلقه مفقوده در راستای ایجاد شبکه ارتباطی خیرین و مددجویان”

خیریه شعف با تکیه بر اصل صداقت، پاسخگویی و بهبود مستمر در امر خدمات همواره در مسیر حمایت از نیازمندان و خانواده آنان گام بر می‌دارد تا نیازمندان و افراد بی‌بضاعت با استفاده از امکانات فراهم شده بتوانند از حداقل امکانات لازم برای زندگی برخوردار گشته و امکان ادامه فعالیت‌های خود را داشته باشند.
همچنین این موسسه با هدف ترویج امور انسان دوستانه و فرهنگ‌سازی کمک و یاری رساندن به یکدیگر در جامعه فعالیت خود را آغاز کرده است و امیدوار است که با نهادینه کردن این امر به کمک سایر نهادها بتواند در کمک به افراد نیازمند موفق گردد.
جلب اعتماد و مشارکت عمومی هر چه بیشتر مردم نسبت به اهداف و عملکرد موسسه در راستای کمک همه‌جانبه به نیازمندان در جامعه چشم انداز موسسه خیریه شعف می‌باشد.

شهید عبدالحمید فتاحیان را بشناسیم

و آن کسی که در راه خدا کشته شد مرده نپندارید، او زنده‌ای ابدی است و لیکن حقیقت را در نخواهید یافت.

شهید عبدالحمید فتاحیان
شهید عبدالحمید فتاحیان