وام قرض الحسنه

قالَ الصّادِقُ علیه‌السلام: عَلى بابِ الْجَنَّهِ مَکْتُوبٌ: اَلْقَرْضُ بِثَمانِیَهَ عَشْرٍ وَالصَّدَقَهُ بِعَشْرَهٍ
امام صادق علیه السلام فرمود: بر درب بهشت نوشته شده است: قرض دادن هجده برابر پاداش دارد و صدقه ده برابر.

بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار

یکی از اصلی‌ترین خدمات حمایتی خیریه شعف اعطای وام قرض‌ الحسنه با شرایط سهل و آسان برای نیازمندان می‌باشد.
سالانه بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اعطای وام در خیریه شعف ایجاد می‌شود و به‌طور مثال در گزارش مالی سال ۹۶ در حدود ۴۰۵ میلیون تومان وام قرض‌ الحسنه در این زمینه به واجدین شرایط اعطا گردید.
وام قرض الحسنه خیریه شعف با شرایط آسان و بازپرداخت میان مدت و بلند مدت راهکاری مناسب جهت حفظ حرمت و شان خانواده‌های آبرومند می‌باشد و بسیاری از خانواده‌ها با انتخاب خود به جای درخواست وام‌های بلاعوض، از وام قرض الحسنه شعف استفاده نمودند.

وام قرض الحسنه

سبد کالا

تامین خوراک و ارزاق اولیه خانواده‌های نیازمند و سبد کالا شامل مواد پروتئینی، غلات، شوینده

بسته‌های حمایتی بصورت سبد کالا برای نیازمندان به صورت مستمری ماهانه با توجه به شرایط معیشتی آنان در نظر گرفته می‌شود. همچنین به صورت مقطعی  در موارد مراجعه به خیریه  یا گزارشات مردمی پس از بررسی‌های لازم  در نظر گرفته می‌شود.

خدمات درمانی و پزشکی

خدمات پزشکی، درمانی و حوزه سلامت

یکی دیگر از مهم‌ترین دغدغه‌های مجموعه خیریه شعف توجه به حوزه سلامت و کمک به درمان بیماران نیازمند و مددجو است؛ از این رو خیریه شعف با برگزاری کلاس‌ها و همایش‌های سلامت و همچنین با کمک به مددجویان در حوزه تامین دارو و فوریت‌های پزشکی در حد بضاعت فعالیت می‌کند.

تامین جهیزیه و ازدواج جوانان

از دیگر اقدامات خیریه شعف، تامین جهیزیه مددجویان واجد شرایط با توجه به بودجه تامین شده از طرف خیریه و همچنین به کمک کمپین‌ها و مشارکت‌های مستقیم مردمی است، به‌نحوی که تمامی این اقدامات به صورت ناشناس و با حفظ احترام خانواده‌ها در نظر گرفته می‌شود.
شعف همچنین خدماتی در حوزه برگزاری مراسمات عروسی ساده و حتی‌الامکان اسکان و اجاره برای زوج‌های جوانی که واجد شرایط باشند، بنابر بودجه سالیانه خود، خواهد داشت.

جهیزیه و ازدواج

ارجاع مددجویان به خیریه‌ها و سمن‌َها

از فعالیت‌ها و خدمات با ارزش خیریه شعف، برای نیازمندانی که در حوزه فعالیتی و یا در حوزه جغرافیایی خیریه شعف نیستند، ارجاع آن‌ها به خیریه‌های سراسر کشور است. باتوجه به ارتباط خیریه شعف با سمن‌ها و خیریه‌های دیگر، امکان ارجاع، پیگیری، و به نتیجه رساندن نیاز مددجویان درسرتاسر کشور را در حد بضاعت خود فراهم خواهد کرد.

خدمات حمایتی شعف در یک نگاه

مهم‌ترین فعالیت‌ها و خدمات حمایتی شعف شامل موارد زیر است.