پرداخت فطریه آنلاين

تأخیر در بخشش، از عادت کریمان نیست! امام علی (ع)

مبلغ فطریه 98

بر مبنای قوت غالب گندم
9000 تومان
بر مبنای قوت غالب برنج خارجی
24000 تومان
بر مبنای قوت غالب برنج ایرانی
60000 تومان

آخرین فطریه دریافت شده

1,500,000 تومان

شهلا پورآذر (کفاره بابت خرید نان)

-

عام

۱۳۹۸-۰۹-۲۱

3,000,000 تومان

محمد رضا جعفری

-

عام

۱۳۹۸-۰۷-۱۷

18,000 تومان

دانیال خجسته

-

عام

۱۳۹۸-۰۶-۲۹

27,000 تومان

مهدی عبادی

-

عام

۱۳۹۸-۰۶-۲۴

36,000 تومان

حسن قربانیان

-

عام

۱۳۹۸-۰۶-۱۰

18,000 تومان

حسن قاسم

-

عام

۱۳۹۸-۰۵-۳۰

300,000 تومان

حسن احمدی

-

عام

۱۳۹۸-۰۵-۲۹

18,000 تومان

زهرا کلهر

-

عام

۱۳۹۸-۰۵-۱۵

50,000 تومان

سید جواد حسینی

-

سادات

۱۳۹۸-۰۵-۱۳

50,000 تومان

فرهاد تیرآور

-

عام

۱۳۹۸-۰۵-۱۰

180,000 تومان

حسن بیگی

-

عام

۱۳۹۸-۰۵-۰۹

36,000 تومان

مهدي زاده

-

عام

۱۳۹۸-۰۵-۰۵

سامانه پرداخت فطریه آنلاین

به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و در پیش داشتن عید فطر تصمیم گرفتیم که تمام نکات زکات فطره
یا فطریه و همچنین پرداخت فطریه آنلاین را برای شما جمع‌آوری کنیم با ما همراه باشید.[kkstarratings]

مقدار زکات فطریه

عید فطر

روز اول ماه شوال و در پایان ماه رمضان است. عید فطر از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است. در کشورهای اسلامی، عید فطر از جمله اعیاد بسیار مهم محسوب می‌شود و معمولاً با تعطیلی رسمی همراه است. در این روز، روزه حرام است و مسلمانان نماز عید برگزار می‌کنند.
پرداخت زکات فطریه (پرداخت فطریه آنلاین) در این روز بر مسلمانان واجب است. در این روز اهمیت پیوندهای اجتماعی بیش از پیش نمایان می‌شود و جامعه در جهت عاری شدن از فضای دو قطبی فقیر و غنی پیش می‌رود؛ به گونه‌ای که اساس توزیع ثروت بر پایه عدل و انصاف خواهد بود پرداخت زکات فطره به نوعی توجه دین به پیوند عبادت با روابط اجتماعی را نشان می‌دهد.
در ایران از سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان عید فطر دو روز (روز عید و روز بعد) تعطیل است

زکات فطریه یا فطره

زکات فطره یکی از فروع دین اسلام است که در عید فطر پرداخت می‌شود. میزان فطریه معادل مبلغ سه کیلوگرم قوت غالب (غذای روزمره) مورد استفاده افراد است که می‌تواند گندم (برای کسانی که بیشتر نان می‌خورند) یا برنج یا ذرت یا کشمش یا خرما و مانند این‌ها باشد که می‌توانید از طریق فرم پرداخت فطریه آنلاین مبلغ آن را محاسبه کنید و پرداخت کنید.

شرایط پرداخت اینترنتی فطریه

بر کسی که خودش فقیر نباشد واجب است برای خود و تمام کسانی که تحت تکفل او هستند زکات فطره بپردازد. برخی مراجع تقلید افراد تحت تکفل را شامل کسانی که شب عید فطر میهمان شخص هستند نیز دانسته‌اند. اگر کسی که فطره بر او واجب است آن را پرداخت نکند بر خود انسان واجب نمی‌شود. کارمندان و سربازان تحت تکفل دولت محسوب نمی‌شوند.

زمان پرداخت فطریه به صورت آنلاین

از غروب آفتاب شب عید فطر تا ظهر روز عید بایستی مبلغ زکات فطره چه به صورت پرداخت فطریه آنلاین و چه عادی پرداخت شود. اگر در این محدوده زمانی فقیری یافت نشود می‌توان مبلغ را کنار گذاشت و بعداً پرداخت نمود.

مبلغ فطریه 98 و کفاره ماه رمضان چقدر است؟ (محاسبه آنلاین فطریه)

فطریه سال ۹۸ و زکات فطریه ۹۸ اعلام شد. مبلغی که روزه داران و مسلمان‌ها باید به عنوان زکات فطریه پرداخت کنند، اعلام شد‌‌ با نزدیک شدن عید سعید فطر مسلمان در پی این هستند که بدانند علما و مراجع دینی فطریه ماه رمضان سال جاری 98 را چه مبلغی اعلام خواهند کرد.
بر همین اساس میزان زکات فطریه از طرف دفتر رهبر انقلاب اعلام شد که بر اساس آن، حداقل مبلغ فطریه برای هر نفر ۹۰۰۰ هزار تومان است.
بر اساس اعلام آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، زکات فطریه سال ۹۸ به صورت زیر است:

 • بر مبنای قوت غالب گندم مبلغ نه هزار تومان (۹۰۰۰ تومان)
 • بر مبنای قوت غالب برنج خارجی، مبلغ بیست و چهار هزار تومان (۲۴۰۰۰ تومان)
 • برنج داخلی، مبلغ شصت هزار تومان (۶۰۰۰۰ تومان)

اعلام شده است. مردم در انتخاب هر یک از آن‌ها مخیر هستند.

کفاره روزه غیر عمد نیز مبلغ سه هزار تومان (۳۰۰۰ تومان) است که باید به صورت نان تهیه و پرداخت شود، همچنین کفاره روزه عمد مبلغ صد و هشتاد هزار تومان (۱۸۰۰۰۰ تومان) است.

فطریه را باید به چه کسانی داد؟

این مبلغ تنها بایستی صرف مستمندان شود. کسی که خود سید نباشد نمی‌تواند آن را به سادات پرداخت کند. پرداخت آنلاین زکات فطریه به موسساتی که معلوم نیست آن را در امور خیریه مصرف کنند، جایز نیست.

نظرات مراجع درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه به شرح زیر است:

فطریه آنلاین

حکم دیر دادن فطریه

مراجع عظام تقلید؛ زمان وجوب زکات فطره را از غروب شب عید فطر دانسته و تأخیر پرداخت آن را به بعد از نماز عید  جایز نمی‌دانند، اما اگر کسی نماز عید را نخواند، باید زکات فطریه را تا ظهر عید پرداخت نماید.
ولی اگر دسترسى به فقیر ندارد مى‌تواند مقدارى از مال خود را به نیّت فطره جدا کرده و براى مستحقى که در نظر دارد یا براى هر مستحقّی کنار بگذارد و باید هر وقت که آن را مى‌دهد نیّت فطره نماید”.
اما “اگر موقعى که دادن زکات فطره واجب است، فطره را ندهد و کنار هم نگذارد، احتیاط واجب آن است که بعداً بدون این که نیّت ادا و قضا کند]به قصد قربت فطره را بدهد”.
پرداخت فطریه، قبل از عید فطر: مراجع عظام تقلید در این باره می‌گویند:
“اگر پیش از ماه رمضان زکات فطریه را بدهد صحیح نیست و احتیاط واجب آن است که در ماه رمضان هم فطره را ندهد. ولى اگر پیش از رمضان یا در ماه رمضان به فقیر قرض بدهد و بعد از آن که فطریه بر او واجب شد، طلب خود را بابت فطریه حساب کند مانعى ندارد. “

جایگاه زکات فطره

علاوه بر زکاتى که به اموال در صورت وجود داشتن شرایط تعلق میگیرد، یک منبع ساده و عادى نیز براى رفع نیازهاى فردى و اجتماعى در نظر گرفته شده است که آن را زکات فطرة می‌گویند.
زکات فطره این است که هر فرد مسلمان که توانائى اداره کردن زندگى خود و اشخاص تحت اداره خود را داشته باشد و براى تأمین نیازهاى سالانه خویش نیازى به غیر ندارد، مکلف است بابت خود و هر کس دیگرى که مخارج آنان را به عهده دارد، از افراد خانواده و غیر آنان مقدارى از خوراک معمولى یا معادل آن را از نظر قیمت بپردازد.
این مقدار بابت هر یک نفر حدود سه کیلوگرم است، و راه مصرف آن همان راه مصرف زکات مال است.
خصوصیتى که این منبع دارد این است که اگر چه بنظر ناچیز میرسد اولًا مشقتى در آن احساس نمی‌شود، و ثانیاً مقرر است که در روز معینى از سال یکجا جمع آورى شده و پرداخت گردد، تا در رفع نیازمندی‌هاى متناسب در هر جامعه و محیط و زمان نقش مؤثرى داشته باشد.
پس از تمام شدن ماه رمضان هر سال در شب اول ماه شوال همه کسانى که تمکن پرداخت این مقدار ناچیز از ارزاق عامه یا بهاى آن را دارند، آن را حاضر کرده و اول صبح روز اول ماه شوال که روز عید فطر است، پیش از اداى نماز عید آن را پرداخت خواهند کرد.

پرداخت اینترنتی فطریه

فلسفه و فواید پرداخت اینترنتی زکات فطریه

«زکات فطره» به اتفاق شیعه و سنى، واجب است و در متون دینى براى آن، فلسفه و فواید متعددى برشمرده است که مهم ترین آنها عبارت است از:

 1. زکات فطره مکمل و تمام کننده روزه است؛ همان گونه که درود و صلوات بر پیامبر اسلام‏صلى الله علیه وآله مکمل و تمام کننده نماز است
 2. باعث قبولى روزه ماه مبارک رمضان مى‏گردد.
 3. موجب حفظ انسان از مرگ در آن سال مى‏شود.
 4. باعث سلامتى جسم و پاکسازى روح از رزایل اخلاقى است. در روایتى در تفسیر آیه شریفه «قد افلح من زکیها» آمده است: منظور از تزکیه زکات فطره است.
 5. مکمل و تمام کننده زکات مال است‏.
 6. همچنین یکی از مزایای پرداخت زکات فطره از طریق سامانه پرداخت فطریه آنلاین این است که شما می‌توانید گزارش محل مصرف زکات خود را از طریق اخبار و گزارشات ما دنبال کنید.

يکي از فرايض مهّم اسلامي، بلکه از ضروريّات اسلام، زکات است. خداوند متعال در  قرآن کريم در 30 مورد زکات را تذکّر داده است و در بسياري از اين موارد آن را  در رديف نماز ذکر کرده است.

حضرت باقر (علیه السلام) فرمودند:

«خداوند زکات را قرین نماز قرار داده و فرموده است (اَقيمُو اَلْصَلوه و اتُو اَلْزَکاتْ) نماز را بجا آوريد و زکات را بپردازيد بنابر اين کسي که نماز مي خواند ولي از دادن زکوة امتناع مي ورزد مثل اين است که اصلاً نماز را نيز بجا نياورده است».

حضرت رضا (عليه السلام) فرمودند:

«خداوند سه چيز را توأمان با سه چيز ديگر مورد امر خود قرار داده است»:

 1. به نماز و زکات با هم امر فرموده است بنابر اين کسي که نماز مي‌خواند ولي زکات نمی‌دهد، نماز او مورد قبول در گاه خداوند نخواهد شد.
 2. به سپاسگزاري خود با سپاسگزاري از پدر و مادر با هم امر نموده است و کسي که نسبت به پدر و مادر خود شکر گزار نباشد نسبت به خداوند نيز شاکر و سپاسگزار نخواهد بود.
 3. به رعايت تقوا و صله رحم (داشتن ارتباط با خويشاوندان) با هم امر کرده است :بنابر اين کسي که ارتباط را با خويشاوندان خود قطع کند ، نسبت به خداوند تقوا را مراعات نکرده است.

حضرت صادق (عليه السلام) فرمودند:

«کسي که به اندازه يک قيراط (مقدار بسيار کمي است) از زکوه مال خود نپردازد، داراي ايمان و اسلام کامل نيست».

در احاديث وارده از اهل بيت عصمت و طهارت (عليهم السلام) دادن زکوة را موجب آثار و عواقب نيک و فضيلت هاي بسيار از قبيل بخشيده شدن گناهان، آساني حساب در روز قيامت، نمّو و افزايش ثروت و مال و وسعت امکانات اقتصادي و خاموش شدن آتش غضب خداوند و افزايش عمر معّرفي مي‌کنند و گروه ديگري از عواقب زيانباري که بر ترک زکوة مترّتب مي‌گردد، سخن مي‌گويند.

حضرت باقر (عليه السلام) فرمودند:

 «در کتاب حضرت علي (عليه السلام) از حضرت رسول اکرم (صلّي الله عليه وآله و سلّم) نقل شده است که آن حضرت فرمودند: هنگامي که مردم از دادن زکات فطره امتناع بورزند، زمين نيز برکات خود را از مردم منع مي‌کند و از زراعت ها و ميوه ها و معادن، استفاده‌هاي مطلوب بدست نمي‌آيد».

حضرت صادق (عليه السلام) از پدران بزرگوار خود نقل مي کند که حضرت پيغمبر (صلّي الله عليه و آله و سلّم) فرمودند: «هيچ بنده اي نيست که از دادن زکات مال خود خودداري و مال او افزايش پيدا کند».

رستگاری در پرداخت زکات فطریه

از امام صادق علیه السلام درباره آیه «قد افلح من تزکّی» رستگار شد کسی که زکات داد. سـؤال شد؛ فرمودند: یعنی کسی که زکات فطریه اش را بپردازد.

کمال روزه در پرداخت زکات فطره

امام صادق (علیه السلام) فرمودند: از کمال روزه، پرداخت زکات {فطره} است، همانگونه که صلوات بر پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلّم) از کمال نماز است؛ زیرا کسی که روزه بگیرد اما زکاتش را عمداً ترک کند و نپردازد روزه ای برای او نیست همانگونه که کسی که صلوات بر پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) را در نماز ترک کند نمازی برای او نیست.

چه چیزهایی را می‌توان فطریه داد؟

پاسخ های مراجع تقلید به سوالاتی پیرامون اینکه چه چیزهایی را می‌توان فطریه داد؛

نظر مقام معظم رهبری

اگر از گندم، جو، خرما، برنج و مانند اینها داده شود، كفایت مى‌‏كند ومنحصر به قوت غالب نیست.
شخص بايد براى خودش و كسانى كه نان خور او محسوب مى‌‏شوند، براى هر نفر سه كيلو از خوراك مردم (مانند گندم، جو، خرما، كشمش، برنج، ذرت و يا مانند اين‌ها) و يا پول يكى از آنها را به مستحق بدهد.

 نظر آیت الله صافی گلپایگانی

جنس زكات فطره، گندم، جو، خرما، كشمش، برنج، ذّرت و مانند اینهاست، و نیز اگر پول یكی از اینها داده شود، كافی است
گندم یا چیز دیگری را كه برای فطره می‎دهد، باید به جنس دیگر یا خاك مخلوط نباشد، و چنان چه مخلوط باشد، اگر خالص آن به یك صاع كه تقریباً سه كیلو است برسد، یا آنچه مخلوط شده به قدری كم باشد كه قابل
اعتنا نباشد اشكال ندارد.
اگر فطره را از چیز معیوب بدهد كافی نیست.
كسی كه فطره چند نفر را می‎دهد، لازم نیست همه را از یك جنس بدهد و اگر مثلاً فطره بعضی را گندم و فطره بعض دیگر را جو بدهد كافی است.

طبق نظر آیت الله سیستانی

کسی که موقع غروب شب عید فطر، بالغ و عاقل است، و بیهوش و فقیر و برده نیست، باید برای خودش و کسانی که نان‌خور او هستند، هر نفری یک صاع که گفته می‌شود تقریباً سه کیلو است از غذاهای معمول در شهرش مانند گندم یا جو یا خرما یا کشمش، یا برنج یا ذرّت به مستحق بدهد، و اگر بجای آن پول هم بدهد، کافی است، و احتیاط لازم آن است که از غذاهایی که در شهرش معمول نیست ندهد هرچند گندم یا جو، یا خرما یا کشمش باشد.

گندم یا چیز دیگری را که برای فطره میدهد باید به جنس دیگر، یا خاک مخلوط نباشد، و چنانچه مخلوط باشد، اگر خالص آن به یک صاع برسد، و بدون جدا کردن قابل‌استفاده باشد، یا جدا کردن آن زحمت فوق‌العاده نداشته باشد، یا آنچه مخلوط شده به‌قدری کم باشد که قابل‌اعتنا نباشد، اشکال ندارد.

اگر فطره را از چیز معیوب بدهد ،بنا بر احتیاط واجب کافی نیست.

طبق نظر آیت الله مكارم شیرازی

یک صاع باید از یک جنس باشد. انسان نمى تواند نصف صاع را از یک جنس (مثلاً گندم) و نصف صاع را از جنس دیگر (مثلاً جو) بدهد، مگر این که مخلوط آن دو غذاى معمول آن محل باشد.

پرداخت اینترنتی فطریه

شما می‌توانید از طریق سامانه اینترنتی پرداخت فطریه زکات فطریه خود را براساس مبلغ و قوت غالب خود و یا مبلغ دلخواه و تایید شده خود را براساس محاسبه‌ای که خودتان انجام دادید نیز پرداخت کنید.

پرداخت فطریه اینترنتی 98 , پرداخت فطریه آنلاین

سامانه پرداخت آنلاین خیریه شعف

خیریه شعف در راستای کمک به نیازمندان برای ارائه هرچه بهتر نیکوکاری‌های شما به نیازمندان سامانه پرداخت فطریه آنلاین خود را راه اندازی کرده است. شما عزیزان می‌توانید از طریق فرم پرداخت اینترنتی فطریه در ابتدای صفحه زکات فطره خود را پرداخت کنید. ما گزارش کمک‌های شما را در سایت قرار خواهیم داد. خدمات کمکی شعف به نیازمندان شامل: کمک به زنان و کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست، اعطای وام قرض الحسنه به نیازمندن، تهیه جهیزیه برای خانواده‌های نیازمند، کمپین‌های حمایتی مختلف مانند کمک به سیل زدگان و موارد خاص، تهیه غذای گرم برای نیازمندان و بسیاری کمک‌های دیگر که می‌توانید در صفحه اخبار خیریه شعف آن‌ها را دنبال کنید.