در حالت استخاره دستی شما عزیزان میتوانید استخاره خود را با رعایت اداب بیان شده با قرآن گرفته و صفحه مورد نظر خود را در این قسمت وارد نمایید تا نتیجه استخاره با قرآن خود را مشاهده فرمایید .

صفحه مورد نظر را به صورت عدد فرد وارد نماييد

استخاره آنلاین چیست؟

استخاره در لغت به معنای بهترین خواستن و خیر خواستن است و در اصطلاح دینی، واگذاردن انتخاب به خداوند در کاری است که انسان در انجام دادن آن درنگ و تأمل دارد. چون مؤمنین در مواردی خیر و صلاح کار خود را نمی‌دانند، به استخاره متوسل می‌شوند.

انواع استخاره در اسلام

  1. استخاره مطلق: در علوم اسلامی این استخاره، در واقع نوعی طلب خیر کردن است و دیگر فقط مربوط به مواقع شک و دودلی و تردید نیست.
  2. استخاره مشورتی: در علوم اسلامی این استخاره، بدین معناست که انسان با مؤمنان به اسلام مشورت کند تا به وسیله این مشورت، خدا خیر انسان را به زبان یکی از طرف‌های مشورت جاری نماید.
  3. استخاره قلبی: در علوم اسلامی این استخاره، بدین معناست که شخص از خدا طلب خیر کند و سپس به آنچه به دل و قلبش افتاد عمل کند.
  4. استخاره با قرآن: در علوم اسلامی این استخاره، بدین صورت است که شخص بعد از طلب خیر از خدا، قرآن را بگشاید و آیه اول صفحه دست راست را ملاحظه نماید، اگر آیه رحمتی یا امر به خیری باشد خوب است و اگر آیه غضب یا نهی از شرّی یا امر به شرّی یا عقوبتی باشد بد است و اگر دو پهلو باشد میانه‌است.
  5. استخاره با تسبیح: در علوم اسلامی این استخاره، بدین صورت است که شخص میانه تسبیح را بگیرد و دوتا دوتا رد کند، اگر آخری جفت آمد، بد است و اگر طاق آمد خوب است.
  6. استخاره با کاغذ (ذات الرقاع): در علوم اسلامی این استخاره، بدین صورت است که شخص در سه عدد کاغذ بنویسد «بکن» و در سه عدد کاغذ دیگر بنویسد «نکن» سپس از خدا طلب خیر و عافیت کند، آنگاه آن‌ها را مخلوط کند و سه عدد از آن‌ها را بردارد، اگر در هر سه نوشته بود «بکن» یا «نکن» به آن عمل کند و در غیر این صورت، برداشتن کاغذ را ادامه دهد تا تعداد یکی از گزینه‌ها به عدد سه برسد و آنگاه بدان عمل کند.

نظر مراجع و علما در مورد استخاره آنلاین چیست؟

آیه الله العظمی خامنه‌ای

موارد مختلف است. اگر طبق روش های معمولی است مانعی ندارد.

آیه الله مکارم شیرازی:

هرگاه طوری تنظیم شده باشد که آیات آغاز یکی از صفحات قرآن را بدون اطلاع قبلی منعکس کند مانعی ندارد.

آیت الله نوری همدانی

اگر استخاره کننده وارد در آن رشته باشد و بتواند از قرآن مجید برداشت مناسب و نزدیک به واقع داشته باشد اشکال ندارد.

آیت الله سیستانی

روش استخاره گرفتن در مفاتیح الجنان موجود است مراجعه شود.

استخاره آنلاین با قرآن برای وبلاگ

وبلاگ نویسان عزیز می‌توانند با استفاده از کد زیر در قالب یا تنظیمات وبلاگ خود این امکان را به کاربران خود بدهند که از استخاره آنلاین با قرآن کریم استفاده نمایند.

استخاره با قرآن کریم
استخاره با قرآن کریم
استخاره با قرآن کریم
حمایت می‌کنم

صدقه آنلاین

صدقه، هفتاد در از درهای شر را از روی انسان می بندد

حمایت می‌کنم