تاج گل تسلیت

خرید تاج گل تسلیت: ۱۰ نکته برای خرید تاج گل تسلیت

 

در این مطلب سعی خواهیم کرد درمورد تاج گل تسلیت و چگونگی خرید آنلاین تاج گل و استند تسلیت خیریه صحبت کنیم.
همچنین در این مطلب سعی داریم به مزایای معنوی و فرهنگی تاج گل تسلیت در تهران اشاره کنیم.

 

۱-نماد گل در  مراسمات

در بسیاری از فرهنگ‌های زنده‌ی دنیا گل به عنوان یکی از رایج‌ترین هدایا در مراسم های مختلفی همچون تولدها، مراسم ازدواج، مراسم عزا، مهمانی‌ها و مراسم رسمی، استفاده می‌شود.
گل یکی از قدیمی‌ترین نمادهای عشق و علاقه، ابراز محبت، ابراز احترام و قدردانی است.
هر گل معنای خاصی دارد و از هرکدام از آن‌ها در مراسم مختلف و مرتبط با مفهوم نمادی آن استفاده می‌شود.
براساس نظر روانشناسان دیدن و بوییدن گل باعث ایجاد پیوند انسان با طبیعت و ایجاد آرامش و تسلی خاطر می‌شود و دید مثبت و لذت بخشی در انسان ایجاد می‌کند که باعث ترمیم حالت‌های روحی نامتعادل در انسان می‌شود و نگاه کردن به گل در طول روز باعث ارسال پیام‌های مثبت به مغز می‌شود.
انسان از خاک است و هر آنچه از آن باشد را می‌پسندد.
تاثیر مثبتی که گیاهان و به صورت کلی طبیعت بر مغز و حالات روحی انسان دارد باعث شده است که هر انسانی در خانه و یا محل کار خود گلدان گلی داشته باشد یا باغچه کوچکی از گل و گیاهان را پرورش دهد.

 

 

۲-رنگ و بوی گل در تاج گل تسلیت

رنگ و بوی گل‌ حس خوشایند و لذت‌بخشی در مخاطب ایجاد می‌کند، همچنین مفاهیم مختلفی را نیز انتقال می‌دهد.
استفاده بجا از گل باعث انتقال درست پیام به مخاطب می‌شود. گل‌های با رنگ سرد باعث ایجاد آرامش در مخاطب و گل‌های با رنگ گرم باعث ایجاد عشق و علاقه در آن‌ها می‌شود و حتی گل‌هایی با رنگ خنثی! نشان از ابراز احترام به طرف مقابل دارد.

۳-چرا از تاج گل تسلیت استفاده کنیم؟!

تعداد گل و حتی شاخه‌های گل نیز در موقعیت‌های مختلف و مراسمات مختلف با یکدیگر متفاوت است شما می‌توانید برای ابزار احساس عشق و محبت از یک شاخه گل استفاده نمایید ولی نمی‌توانید با یک شاخه گل رز به مراسم ختم بروید!!

 

در مراسمات  مهم‌ و بزرگ و بخصوص در عزاداری‌ها که هدف نشان دادن احترام و ادب است از تاج گل استفاده می‌شود.

 

نحوه چینش و تزئین دسته گل یا تاج‌گل‌ها تاثیرگذاری آن را بر مخاطب افزایش می‌دهد و مشخصا بسته به میزان ارزشی که مخاطب برای ما دارد تاج‌گلی زیباتر و شایسته‌تر که با سلیقه بیشتری درست شده است را تقدیم می‌کنیم.
تنوع و معانی استفاده از گل‌ها و اهمیت استفاده از آن در بسیاری از مراسم‌ها، آنقدر گسترده است که شرکت‌ها و موسساتی وجود دارند که در زمینه استفاده درست و بجای آن در هر مکان یا مراسمی مشاوره می‌دهند.

تاج گل‌های لیلیوم و سوسن، تاج گل شیپوری، تاج گل گلایول و تاج گل‌های ترکیبی می‌توانند نمونه‌های خوبی برای مراسمات تسلیت باشند.

]

۴-دسته گل  و تاج گل در تاریخ و فرهنگ ایران

اوژن فلاندن در سال ۱۸۴۱ میلادی نوشته است؛ از نقوش تخت جمشید یک چیز دستگیر ما شد این است که در بین ایرانیان قدیم همیشه دسته‌ی گل معمول و متداول بوده است.
ایرانیان سخت خوش دارند همیشه شاخه گلی در دست داشته باشند که تقدیم دوستی کنند. در برخی از سکه‌های بر جای مانده از عصر اشکانیان الهه‌ای تصویر شده است که گل یا دسته گل یا شاخه همیشه سبز نخل یا موردی را در دست دارد.
از جمله آثار ساسانیان، مُهری از جنس عقیق بی رنگ با نقش گلی در دستی کشیده و ظریف است که در مجموعه ((وست‌هان)) نگهداری می‌شود و نقش آن را ایدت پراوا نقل کرده است.
دیگر نقش حجاری شده بر سینه کوهی در ناحیه برم دلک در ۶ کیلومتری قصر ابونصر و ۱۲ کیلومتری شرق شهر شیراز است که در آن نقش مردی در حال تقدیم گلی به بانویی را نشان می‌دهد.
نقش بسیار جالب بانویی دسته گل به دست از عهد ساسانیان توسط پرفسور گریشمن در نیشابور کشف شده که اکنون قطعه موزاییک آن در موزه ایران باستان موجود است.

منابع اسلامی نیز از تهیه دسته گل در ایران در عصر ساسانیان خبر می‌دهند. مثلا ابوحنیفه دینوری (قرن ۳ هجری) در شرح واقعه پیروزی بهرام گور بر ترکان بلخ و تعقیب آنان تا آن سوی آمویه (رود جیحون) و باز گشت پیروزمندانه او به جشن و شادمانی‌های ایرانیان اشاره می‌کند و می‌افزاید؛ که آن‌ها به خوش‌گذرانی پرداختند آنچنان که کرایه اسب دوانی در یک روز به بیست درهم و ارزش یک تاج گل به یک درهم رسید.
معلوم می‌شود که در آن عصر گل فروشی وجود داشته است و در روزهای جشن و سرور ارزش بیشتری نیز می‌یافته است.

گل در تاریخ و فرهنگ ایران

۵-سفارش تاج گل تسلیت از خیریه

سفارش تاج گل تسلیت از خیریه  یکی از راه حل‌هایی‌ست که جای بحث بسیار دارد. در سفارش تاج گل از خیریه، تاج گل مذکور به امر سفارش دهندگان در ساعت خاصی نزد بازماندگان ارسال شده و با پایان مراسم آن‌ها بازگردانده می شوند.
شاید کلیات این امر برای فردی که با سازوکار این عمل آشنایی ندارد عجیب باشد، اما لازم به تاکید است که در این اثنا علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، عرض ارادت و همدردی با اقوام متوفی و همچنین کاهش دردسرهای ثانویه برای ایشان در حمل و نگهداری از آن، تمام هزینه مصرفی نیز در جهت امور خیریه صرف شده و سبب می‌شود تا ثواب این کار نیک به فرد در گذشته برسد.

 

هزینه‌ای  که در راه اطعام ایتام، تحصیل فقرا و سایر امور خیر صرف می‌شود به بهبود جایگاه آخرتی متوفی خواهد انجامید
به اعتقاد مسلمانان چنان آثاری خواهد داشت که از صدها مرتبه تسلیت کلامی بیشتر است.

 

با توجه به همین مطالب، چه خوش اتفاقی‌ست که انسان بتواند از این مشکلاتی که در بالا گفتیم فرصت‌سازی کند و بتواند علاوه بر به دست آوردن دل داغ دیدگان، روح شخص درگذشته را نیز شاد کند.
در همین رابطه باید اذعان داشت که  استند تسلیت خیریه به عنوان یکی از همین راه‌ها، از یک سو سبب می‌شود تا بتوانیم ارادت خود را به داغ دیدگان ابراز کنیم و هم اینکه به جای از بین رفتن بخشی از سرمایه در دسترس، آن را صرف امور خیره‌ای کنیم که ثواب آن به افرادی که دستشان از دنیا کوتاه است برسد.

۶-تاج گل تسلیت یا استند تسلیت، کدام بهتر است؟

از آن‌جایی که مرگ امری قریب‌الوقوع و اجتناب‌ناپذیر است، همه ما تجربه شرکت در یک مراسم ختم به عنوان صاحب عزا یا متعاطف را داشته‌ایم.
در این میان، بی‌تردید تاج گل‌ها و استندهای تسلیت فراوانی را دیده‌ایم که همراه با نام فرستنده به سوی داغ‌دیدگان گسیل می‌شوند تا از آلام آنان بکاهد و تسکینی بر دردهایشان باشد. اگر به کلیات این امر نگاه کنیم، این دسته گل‌ها که شاید استعاره‌ای از جای خالی متوفی باشد، ماهیتی لطیف و همسو با روح آدمی دارد و احساس خوبی به وی منتقل می‌کند.
این در حالی‌ست که با اندکی دقت بیشتر خواهیم دید که بازماندگان فرد متوفی پس از پایان مراسم‌های گوناگون با پشته‌ای از گل و گیاه روبرو خواهند بود که از یک سو قابل کاشت نیست و از سوی دیگر به سرعت خراب می‌شوند.

همین واقعه سبب  می‌شود تا به این نکته پی ببریم که استفاده از این دسته گل‌ها علاوه بر صرف هزینه زیاد ممکن است اسباب ناراحتی داغ دیدگان نیز باشد، پس باید به دنبال راه حل جایگزینی باشیم.
بصورت صریح باید بیان کرد که اگر شما مخالف با هدر رفت تاج گل‌ها بعد از مراسم هستید می توانید از استند تسلیت خیریه استفاده نمایید.
همچنین به دلیل عدم  از بین رفتن و قابل استفاده بودن مجدد استند تسلیت، اهم هزینه مصرفی صرف کارای نیکوکاری خواهد شد و باقیات‌الصالحات بیشتری برای متوفی در پی خواهد داشت زیرا مقدار دور ریز کمتر و اصل هزینه پرداختی بازماندگان صرف خیرات و نیکوکاری می‌شود.

 

۷-لزوم عدم اسراف در مراسمات تسلیت

یکی از مواردی که همیشه در مراسم‌های مختلف مطرح است بحث اسراف و دورریزی‌های بی‌رویه است.
یکی از این واضح‌ترین اسراف‌های گل در کشور ما در مراسم‌های عزاداری است، جایی که تاج گل‌ها و استندهای تسلیت گل‌های طبیعی در تعداد و حجم زیادی خریداری و  از بین می‌روند و حتی همین ناماندگاری تاج گل‌ها باعث از بین رفتن نشانه‌های احترام و محبت عزیزانی است که به شخص عزادار ابراز کرده‌اند.
یکی از محصولات خوبی که این روزها از طرف خیریه‌ها نیز برای جلوگیری از این اسراف تهیه شده است؛ تاج گل و استند تسلیت با گل‌های مصنوعی است که با کیفیت و زیبایی خوب، شکل بهتر و نماد همدلی و محبت بیشتری را در مراسم‌ها ایجاد می‌کنند.

 

۸-استند تسلیت و بنر تسلیت  خیریه شعف

ما نیز در خیریه شعف با تهیه تاج گل تسلیت و استند تسلیت با طراحی مناسب و با کیفیت بالا تلاش داریم که با ارائه این خدمات به عزیزان داغدار، درآمد حاصل از آن را صرف کمک به نیازمندان کنیم ((می‌توانید جهت در اطلاع قرار گرفتن از نحو کار خیریه شعف به قسمت اخبار و گزارشات مراجعه نمایید ))

۹-مزایای خرید آنلاین تاج گل تسلیت، بنر تسلیت

از مهم‌ترین مزایای سفارش آنلاین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

همانطور که می‌دانیم در مراسمات تسلیت و ختم آنچه اتفاق می‌افتد این است که به دلیل غم و اندوه این مراسمات، انسان زمان کافی و حتی رغبت مناسبی جهت رفتن به فروشگاه‌های مختلف جهت انتخاب تاج گل را ندارد و می‌خواهد هر چه سریعتر نسبت به سفارش تاج گل تسلیت اقدام کند که از طریق آنلاین می‌تواند بصورت آنی این خرید را انجام دهد.

 

از مزایای دیگر آن است که به دلیل تنوع مختلف در خرید آنلاین تاج گل تسلیت و بنر تسلیت، سفارش دهنده می‌تواند بدون حضور در محل فروشنده نسبت به دیدن کلیه محصولات و انتخاب آن اقدام نماید.

 

از مزایایی دیگر خرید آنلاین تاج گل تسلیت و خرید بنر تسلیت، صرفه جویی در زمان و هزینه‌های ایاب و ذهاب برای سفارش می‌باشد.

 

در خرید تاج گل تسلیت بصورت آنلاین تمام موارد بصورت آنلاین و یا نهایتا تلفنی قابل پیگیری می‌باشد.

 

هزینه خرید بنر تسلیت به صورت آنی در جریان مصارف خیریه قرار خواهد گرفت و در نتیجه خیرات و برکات آنی برای متوفی در پی خواهد داشت.

 

بعد از اتمام مراسم همکاران ما در خیریه در محل حاضر و اقدام به جمع‌آوری تاج گل و بنر تسلیت خواهند نمود.

 

۱۰-آخرین نکته برای خرید استند تسلیت از خیریه‌ها

در پایان این مقاله باید بگوییم که شما می‌توانید از اخبار و حیطه‌های فعالیتی خیریه‌ها کسب اطلاعات کنید و اگر خیریه‌ای در نیکوکاری مشخص و مورد علاقه شما کار می‌کند از آن موسسه خیریه استند تسلیت و تاج گل خود را خریداری کنید بعنوان مثال خیریه محک در حیطه‌ی مشخص کودکان سرطانی فعالیت مشخصی دارد و ما نیز در خیریه شعف چندین زمینه‌ی فعالیتی داریم که می‌توانید از آن‌ها کسب اطلاع کنید تا مطمئن شوید که این هزینه در چه بخشی هزینه خواهد شد.

نیکوکار بمانید.

 

جهت سفارش تلفنی یا آنلاین به صفحه سفارش تاج گل ترحیم  و استند تسلیت خیریه شعف بروید، ما آماده خدمت‌رسانی در مراسمات ختم شما هستیم.

 

2 Responses

نظرات

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد *