ایده کمک رسانی عید

6 ایده برای کمک به نیازمندان در روز های آخر سال

روز های پایان سال همیشه برای ما ایرانیان حال و هوای خاصی دارد. روز های سخت خانه تکانی، خرید لباس های نو، نو کردن لوازم کهنه یا قدیمی خانه ، خرید آجیل و شیرینی شب عید و…. موارد دیگری که ما انجام می دهیم تا با حال و هوای خوش به استقبال بهار و سال جدید برویم. در این مقاله سعی می کنیم 6 ایده برای کمک به نیازمندان در روز های آخر سال بیان کنیم تا بتوان دل نیازمندان را هم در این روز ها شاد کرد.

اما در این میان کسانی هستند که توانایی خرید لباس یا تعویض وسایل قدیمی خانه ی خود و یا خرید آجیل و شیرینی شب عید را ندارند. چه خوب است در این میان که به فکر حال و هوای دل خود هستیم به فکر شاد کردن دل دیگران هم باشیم تا با انرژی و حال بهتری همگی سال نو را تحویل کنیم.

معمولا بسیاری از مراکز نیکوکاری و خیریه ها آخرین روزهای سال سعی می کنند با جمع آوری کمک های مردمی برای افراد نیازمند لباس و خوراکی های عید را تهیه کنند.

ماهم در این مقاله سعی می کنیم چند ایده برای کمک کردن به افراد نیازمند در این روز های پایانی سال را بیان کنیم تا همگی با هم با دلی شاد به استقبال بهار و سال جدید برویم.

پس در ادامه همراه ما باشید.

6 ایده برای کمک به نیازمندان

همانطور که گفته شد بسیاری از خیریه ها در آخرین روز های سال تلاش می کنند با تهیه ی منابع مالی خود اقدام به خرید مایحتاج شب عید برای افراد نیازمند کنند. شما نیز می توانید برای کمک از طریق این خیریه ها اقدام نمایید که به دو صورت نقدی و غیر نقدی می توانید اقدام نمایید.

ولی اگر می خواهید که خودتان به شخصه در این امر خیر سهیم باشید چند ایده در اینجا بیان می کنیم تا بتوانید بهترین آنها را برای همدلی در این روز ها انتخاب کنید.

1- تهیه ی بسته ی تنقلات برای بچه ها

یک کار بسیار ساده و راحت که می توانید بدون هیچ مانعی آن را انجام دهید. شما می توانید به عنوان مثال پفیلا، شکلات، چیبس، آبمیوه و از این دست تنقلات را به تعدادی که می توانید تهیه کنید و در بسته های کوچک بسته بندی کنید و بین کودکان نیازمند تقسیم کنید.

اینکار نه تنها خیلی دل کودکان را شاد می کند بلکه می تواند خاطره ی خوشی را از عید برای آنها درست کند.

ایده کمک رسانی عید

2- خرید اسباب بازی برای کودکان

مثل ایده ی قبلی شما می توانید در حد توان خود اسباب بازی هایی را تهیه کنید و در بین کودکان نیازمند پخش کنید. این کار یادگاری خوبی از عید را برای کودکان به ارمقان میاورد.

3- تهیه ی لباس نو برای خانواده های نیازمند

یکی دیگر از اقداماتی که می توانید انجام دهید تهیه ی لباس های نو برای افراد نیازمند است. این ایده می تواند به دو صورت اجرا شود. اولین صورتی که می توانید انجام دهید این است که خودتان با توجه به بودجه ای که دارید می توانید لباس تهیه کنید و بین نیازمندان تقسیم کنید. یا می توانید از لباس های قدیمی اما نو خود که دیگر مورد استفاده نیستند به نیازمندان اهدا کنید.

ایده کمک رسانی عید

4- تهیه ی لوازم شب عید

شما می توانید خودتان بسته هایی را برای شب عید تهیه کنید و بین نیازمندان توزیع کنید. البته باید توجه داشته باشید که این بسته ها باید نیاز های اولیه ی نیازمندان باشد. به عنوان مثال چند مورد را اینجا ذکر می کنیم:

 • گوشت مرغ 
 • گوشت چرخکرده 
 • برنج 
 • سویا 
 • ماکارانی
 • روغن
 • رب گوجه فرنگی
 • حبوبات 
 • شکلات 
 • شیرینی
 • میوه 
 • چایی 
 • قند
 • گوشت ماهی 
 • میوه های خشک 
 • آجیل و….

5- کمک کردن در امور خانه تکانی

یکی دیگر از راه های کمک کردن به نیازمندان در این روز های پایان سال کمک کردن در خانه تکانی است. شما می توانید بعد از کسب اجازه از صاحب خانه شخصا برای کمک کردن در خانه تکانی اقدام کنید. یا می توانید فردی را برای کمک بفرستید. حتی می توانید به عنوان مثال با قالیشویی هماهنگ کنید تا فرش هایشان را بشویند.

6- تهیه ی لوازم نو برای خانه

همچنین می توانید در حد توان برخی از وسایل خانه ی افراد نیازمند را نو کنید. به عنوان مثال یخچال، فرش، تلویزیون، مبل، کمد و… از جمله وسایلی هستند که می توانید تهیه کنید.

همچنین می توانید اگر وسیله ی نو و غیر قابل استفاده ای دارید به این افراد اهدا کنید.

cta(02)-1

خیریه شعف

سرپرستی
ایتام خیریه شعف

به‌ صورت مداوم مبلغ دلخواهی را برای کمک به یک نیازمند پرداخت کنید. خب حالا خیلی سریع با کلیات مستمری ماهیانه آشنا شوید.

سخن پایانی

سعی کردیم در این مقاله ایده هایی را برای شاد کردن دل همدیگر در این روز های پایانی سال بیان کنیم. تا همگی این روز ها را با دلی شاد به پایان برسانیم و با دلی شاد وارد سال جدید و روز های جدید شویم. امیدواریم که همیشه در این کشور پهناور همه ی مردم دلی شاد و لبی خندان داشته باشند.

Tags: No tags

نظرات

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد *